Szczelny i elegancki dach


Dach to zawsze zwieńczenie konstrukcji każdego budynku. Warto jednak pamiętać o tym, że jego rola nie sprowadza się wyłącznie do tego, by elegancko wyglądać. Jego zadaniem jest przede wszystkim chronić użytkowników przed panującymi na zewnątrz warunkami atmosferycznymi. Dlatego też musi być idealnie szczelny i gwarantować odprowadzanie nadmiaru wody, by nie stała się ona źródłem wilgoci wewnątrz budynku.
Gdy zakładamy więc nowy dach, koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, czy będzie nas w przyszłości idealnie chronić przed deszczem. Za tę funkcję odpowiada tak zwana hydroizolacja. Dobra izolacja to taka, której stopień szczelności jest naprawdę wysoki, podobnie jak odporność na działanie wilgoci. Taka izolacja chroni zarówno dach, jak i osoby pod nim przebywające.
A co zrobić, gdy dach już przecieka? Czy trzeba położyć nowy? Nie zawsze. Często profesjonalna naprawa wystarcza, aby dach odzyskał swoje dotychczasowe funkcje. Poza tym zawsze możemy wcześniej reagować. Wiele firm oferuje bowiem takie usługi, jak renowacja dachów. Jest to odświeżenie tych elementów, które mogłyby w bliskiej przyszłości ulec awarii. W ten sposób zabezpieczamy się przed ewentualnymi przeciekami czy niszczeniem dachu.