Przyjazna łazienka nawet w nocy


Łazienka to najintymniejsze miejsce, oprócz sypialni, w każdym domu. O tym, jak ważna jest atmosfera w niej panująca, nie trzeba chyba przypominać.

Najważniejszym czynnikiem kształtującym atmosferę w łazience jest oświetlenie. O jego typie i rozmieszczeniu decyduje wiele czynników. Moda na ciemne i ponure łazienki już dawno minęła.

kinkiet nad lustro jest świetnym pomysłem nie tylko dla kobiet, które malują się w łazience, ale także dla mężczyzn. Nie ma nic gorszego, niż złe oświetlenie podczas golenia. Odpowiednio mocne światło pozwoli na dostrzeżenie nawet najmniejszego, nieogolonego włoska.

lampy łazienkowe są zaprojektowane specjalnie do użytku w tego typu pomieszczeniach. Mają dodatkowe normy, dzięki czemu są odporne na wysoką wilgotność i temperaturę. Mają także dodatkowe bezpieczniki i podłączenia elektryczne co czyni je jeszcze bezpieczniejszymi w łazienkach.

Projektując atmosferę w łazience należy pamiętać o dobraniu kolorów ścian jak i wszystkich akcesoriów. Lampy nie są tutaj wyjątkiem. Nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie niezwykłych kształtów i kolorów, a przy tym są trwałe i bezpieczne.

Łazienka nie musi być już nudnym pomieszczeniem pełnym porozrzucanych bibelotów szukanych po omacku.