Jak wybrać idealny bukiet ślubny?


Bukiet ślubny to nieodłączny element stroju panny młodej. Oczywiście to suknie panien młodych zwykle robią na wszystkich największe wrażenie, ale jednak kwiecista wiązanka jest takim wieloletnim symbolem zaślubin, który domyka całą stylizację, stając się jej najpiękniejszą ozdobą. Jak zatem stworzyć taki bukiet idealny? Jak zgrać go ze strojem i z jakich kwiatów go przygotować, aby nie doszło do sytuacji, w której nagle zaczną one odpadać od wiązanki?

Polecamy: profesjonalna organizacja wesela Poznań.

Najważniejsze jest oczywiście odpowiednie dopasowanie bukietu do stylu sukni ślubnej. Stylizacja panny młodej musi być dopracowana w każdym szczególe. W tym ważnym dniu nie ma miejsca na przypadkowe elementy, dlatego też nikt nie powinien mieć wrażenia, jak gdyby o samym bukiecie pomyślano dopiero na samym końcu czy zakupiono go zupełnie bez żadnej koncepcji. Próbując dopasować ten detal do kreacji, można pokierować się kilkoma sprawdzonymi rozwiązaniami. Styliści podpowiadają, jakie typy bukietów pasują do konkretnych modeli sukienek.

Najczęściej wybierane przez panny młode są zdecydowanie klasyczne bukiety kwiatowe. Wyróżnia je prostota i ogólny minimalizm. Przeważnie mają kształt półokrągły i są stosunkowo niewielkie (ale też i nie za małe), bo ich średnica wynosi ok. 30 centymetrów. Fantastycznie sprawdzają się niemalże w każdej stylizacji. Doskonale dopełnią sukienkę w stylu księżniczki, jak i tą o kroju rybki, czyli nieco bardziej nowoczesną. Klasyczne bukiety mogą być tworzone z róż, tulipanów czy lilii. Wyróżnia je także stonowana kolorystyka, która świetnie współgra z każdym typem urody.

Mogłoby się wydawać, że organizacja wesela powinna skupiać się na wyborze sali, zatrudnieniu zespołu muzycznego, wybraniu cateringu czy zaproszeniu gości, ale jednak jest ona czymś znacznie obszerniejszym, dlatego też wymaga zaplanowania nawet tych drobnych szczegółów. A jak się okazuje, bukiet ślubny też odgrywa tutaj ważną rolę. Warto więc pomyśleć, jaki jego typ będzie pasować do konkretnej sukienki ślubnej i urody panny młodej.

Zobacz także jak wygląda projektowanie ogrodów Katowice.