Czym są kurtyny paskowe?


Kurtyny paskowe są kurtynami wykonywanymi z materiału PCV. Na ogół wykorzystuje się je do wyznaczania konkretnych stref w różnych lokalach i pomieszczeniach, czyli z ich pomocą oddziela się od siebie dwie wybrane przestrzenie. Bardzo często jest przy tym tak, że te przestrzenie różnią się od siebie panującymi w nich warunkami. W jednej może panować temperatura pokojowa i ogólnie rzecz biorąc taka standardowa atmosfera, podczas gdy ta druga będzie odgrywać rolę wewnętrznej chłodni, wyróżniającej się temperaturą poniżej zera stopni C.

Paskowe kurtyny jak najbardziej chronią przed mieszaniem się warunków panujących w tych dwóch różnych obszarach. Dobrze izolują strefy termicznie, dzięki czemu unikają sytuacji, w której podczas wchodzenia do chłodni przedostawałaby się do niej zbyt duża ilość ciepłego powietrza. To ważne, by o tę izolację rzeczywiście zadbać i – jeśli ma się co do niej jakiekolwiek wątpliwości – koniecznie ją sprawdzić. W wyniku zastosowania nieodpowiednich kurtyn może dochodzić do olbrzymich strat ciepła, które z kolei będą generować olbrzymie straty pieniędzy.

Paskowe kurtyny mogą być używane zarówno wewnątrz lokali, jak i na zewnątrz. Mimo tego zdecydowanie najczęściej trafiają do różnych magazynów, a zwłaszcza tych, w których niektóre pomieszczenia odgrywają rolę chłodni. Kurtyny paskowe można też świetnie wykorzystać w dokach załadunkowych. W takim miejscu będą one zabezpieczać przed utratą klimatyzowanego powietrza, co również przełoży się na zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności. Ponadto kurtyny tego rodzaju są wygodne w użyciu dla samych pracowników. Łatwo można przez nie przechodzić i to nawet wtedy, gdy trzeba coś przez nie przenieść, albowiem one wręcz samoistnie się rozsuwają, dlatego do ich otwarcia nie są potrzebne wolne ręce.

Wszystkie te podstawowe zalety kurtyn paskowych decydują o szerokiej gamie ich zastosowań. W tym momencie trafiają one m.in. do zakładów wysyłkowych i zakładów przetwórstwa spożywczego. Ponadto są też używane w restauracjach oraz na magazynach spożywczych.

Sprawdź dodatkowe informacje: https://izolacyjnie.pl/