Co powinnaś wiedzieć o zabiegu powiększania ust?


Wiele osób twierdzi, że kobieca uroda zaczyna się od ust. To one przyciągają wzrok mężczyzn, czyniąc nas zmysłowymi istotami. Dlatego tak ważne są zabiegi wspierające tą część kobiecej twarzy. Zalicza się do nich powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego. Jest to bardzo prosty, dający zarazem satysfakcjonujący efekt pięknych, wypełnionych i nawilżonych ust. Jak się go przeprowadza? I czy każda kobieta może sobie na takie udogodnienie pozwolić?

Powiększanie ust dostępne jest dla wszystkich. Nie ma żadnych wysokich przeciwwskazań zdrowotnych. Zabiegu nie powinno się przeprowadzać w ciąży ani w trakcie karmienia piersią. Powinnyśmy zbadać również, czy nie jesteśmy uczulone na jakiś składnik wstrzykiwanego nam preparatu. Poza tym co najmniej tydzień przed zabiegiem należy unikać spożywania leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, w tym aspiryny. Panie muszą zrezygnować z solarium oraz częstych wizyt na słońcu, a w przypadku zarażenia wirusem opryszczki będzie trzeba przyjmować specjalne leki przed wykonaniem zabiegu.

Współczesna medycyna estetyczna pozwala na powiększanie ust bezinwazyjnie. Oznacza to, że nie istnieją żadne skutki uboczne, które mogą pojawić się po wykonaniu zabiegu. Zaledwie chwilę po czuć będziemy delikatne napięcie, skóra wokół ust stanie się opuchnięta i może być lekko zaczerwieniona. Nie jest to jednak powód do zmartwień. Wszystkie pozostałości po wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego znikają zaledwie po kilku dniach, a my możemy cieszyć się pięknymi, wypełnionymi ustami.

Zabieg trwa krótko. Zwykle jest to czas 15, maksymalnie 20 minut, w zależności od ilości wstrzykiwanego kwasu. Różna jest również jego cena. Zależy od sposobu przeprowadzenia zabiegu oraz miejsca, w którym powiększanie ust jest wykonywane. Nie jest to jednak niski koszt. Cena zaczyna się od 800 złotych, a kończyć może nawet na 3 tysiącach. Ponadto efekty nie są dożywotnie. Wypełnione usta utrzymują się do 12 miesięcy i po tym czasie czynność trzeba powtórzyć. Pamiętajmy jednak, że kwas pobudza produkcję kolagenu, więc usta nawet po roku będą w lepszej kondycji niż przed wykonaniem zabiegu.